projekto logo

Gruodžio 5 - Savanorystės diena!

voluntariusIš lietuviškos žemės ir iš Nemuno krašto
Eina, bėga lyg upės, šiluma Jūsų rankų ir širdžių!
Stiprybės Jums, sveikatos, meilės artimų žmonių
Mieli savanoriai, su Savanorystės diena!


Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva gruodžio 5 dieną minima Tarptautinė savanorių diena už ekonominę ir socialinę plėtrą, dar vadinama Savanorystės diena. Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla, jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas. Tai vertinama kaip unikali galimybė savanoriams ir organizacijoms pasidžiaugti savo pastangomis, pasidalinti savo vertybėmis ir skatinti savo darbą tarp savo bendruomenių, vyriausybės institucijų ir privataus sektoriaus.

Pandemijos metu naujai atsiskleidė savanorystės reikšmė visuomenei. Savanoriai aktyviai prisideda ir padeda kovojant su virusu įvairiose srityse. Dėl koronaviruso plitimo paskelbus karantiną savanoriai Lietuvoje padeda rizikos amžiaus žmonėms apsirūpinti maistu ir vaistais, patruliuoja gatvėse ir viešosiose erdvėse, budi skambučių centruose, įvairiomis formomis padeda medikams, policijos pareigūnams ir kitų tarnybų žmonėms. Todėl be savanorių efektyvaus prisidėjimo, atsakingo požiūrio ir kilnaus darbo, kova su virusu tiek valstybinėms institucijoms, tiek nevyriausybinėms organizacijoms būtų sunkesnė dėl žmogiškųjų išteklių trūkumo.

Ne išimtis ir „Voluntarius LT“ savanoriai, kurie aktyviai įsitraukė į įvairias iniciatyvas Kaišiadoryse, ne tik pandemijos metu, bet ir prisidėdami prie kitų veiklų. Labai gaila, kad teko stabdyti projektines veiklas, kurios, dabartiniu metu, žymiai praplėstų pagalbą ne tik Kaišiadorių rajone, bet ir Jonavoje bei Birštone.

Esu be galo dėkingas šiems žmonėms, kurie negailėdami laiko, atsižvelgdami į sudėtingą situaciją šalyje, suprasdami ir prisiimdami dalį rizikos, bendradarbiaujant su partneriais, vykdo sunkią, tačiau kilnią misiją – padeda gelbėti žmonių gyvybes.

Žmogus nepakeičiamas laike, nepakartojamas žemėje. Kiekvienas skleidžia gyvenime savo šviesą – ryškią ar blankią, tačiau ypatingą. Tokio žmogaus, kuris visada nusiteikęs padėti šalia esančiam, gyvenimas prasmingas, nes jį lydi dideli darbai.

AČIŪ savanoriams, kad esate priešakyje, spręsdami pandemijos keliamus iššūkius, užtikrindami, kad visi išliktų saugūs ir sveiki!